Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas: bok@poscieldladzieci.pl lub zadzwoń +48 785 191 986

Wyprawka do przedszkola - ręcznik!

31-08-2021

Wraz z zakończeniem wakacji nadchodzi 1 września, czyli rozpoczęcie roku szkolnego i przedszkolnego. Każdy świeżo upieczony przedszkolak powinien być wyposażony w wyprawkę. Przeważnie to przedszkole daje informację co powinno znajdować się w wyprawce przedszkolaka. A składa się ona z kilku najpotrzebniejszych przedmiotów, które będą potrzebne przedszkolakowi.

 

Dzisiaj słów kilka o wyborze odpowiedniego ręcznika dla przedszkolaka. Zanim jednak przyjrzymy się ręcznikom do przedszkola, warto wspomnieć o pozostałych elementach wyprawki. W co wyposażyć dziecko, aby było odpowiednio przygotowane na nowy etap w przedszkolnej codzienności?

 

W wprawce przeważnie znajduje się m.in.:

- pościel lub kocyk na leżak

- poduszeczka

- ręcznik

- kapcie i worek do przechowywania

- ubrania na zmianę i buty

- piżamka

- czasem również szczoteczka, kupek i pasta

 

Pościele, kocyki i poduszeczki znajdą Państwo w naszej ofercie, jak również pisaliśmy o tym w jednym z poprzednich wpisów. Wróćmy jednak to wspomnianych ręczników.

 

Ręcznik jest ważnym elementem wyprawki. Pomoże w utrzymaniu higieny i kształtowaniu dobrych nawyków. Jaki ręcznik sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Ręcznik powinien być stosunkowo niewielki i lekki. Dobrze jak ozdobiony jest jakimś haftem lub rysunkiem, na pewno ucieszy oko dziecka. Należy zwrócić uwagę również na tkaniny, z jakich jest wykonany. Powinny być miękkie, przytulne i chłonne, a do najpopularniejszych rozmiarów nalezą: ok. 30x30cm, 30x50, 32x46 oraz 40x60.

W naszej ofercie znajdą Państwo ręczniki do przedszkola z miękkiej i przyjemnej w dotyku termofroty. Wysoka jakość tkaniny sprawia, że ręcznik zachowuje swoje właściwości pomimo wielokrotnego prania. A jego praktyczny rozmiar 32x46cm na pewno będzie wygodny w użytkowaniu.

W przypadku ręczników przedszkolnych warto zadbać o to, by był charakterystyczny. Dzieci są podatne na infekcje, a pomylenie akcesoriów higienicznych to prosta droga do choroby.

Idealnym rozwiązaniem aby ręczniki się nie myliły, jest ich podpisanie. My oferujemy Państwu wykonaniu trwałego haftu imiennego na ręczniczku. Dopasujemy kolor nici pod kolor ręcznika, a czytelny haft na pewno pozwoli na uniknięcie pomyłek.

Ręczniki to akcesoria higieniczne, więc szybko się brudzą, dlatego musza być regularnie zmieniane i prane. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzeniem dziecka w dwa ręczniki do przedszkola. Umożliwi to uch regularną wymianę i systematyczne pranie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą do wyprawki przedszkolnej.

Nadmienimy jeszcze Państwu, że ręczniki super sprawdzą się również w domu i w podróży. Taki mały podręczny ręcznik zawsze warto mieć ze sobą.  

 

https://poscieldladzieci.pl/category/reczniki-dla-przedszkolaka