email: bok@poscieldladzieci.pl |  telefon: 785 191 986 (w godz. 7:30 - 15:30)

Otulacz dla niemowlaka

16-04-2018

Szykując się na przyjście malucha kompletujemy wyprawkę. Ilość potrzebnych gadżetów, zalecanych części odzieży, akcesoriów i wyposażenia często nas zadziwia. Co jednak, jeśli znaleźlibyśmy uniwersalne wyposażenie, które pozwoli nam rozwiązać wiele problemów przy opiece nad maluchem? Okazuje się, że kokon otulacz pozwala pielęgnować dziecko lepiej, wygodniej i szybciej. Gdy już raz z niego skorzystamy, nie będziemy chcieli go oddać.

Czym jest kokon dla niemowlaka?

Kokon w formie otulacza to tak naprawdę lekkie łóżeczko, idealne do przenoszenia. Możemy wziąć je ze sobą w każde miejsce i wszędzie zapewni ono maluchowi wygodę, bezpieczeństwo i bliski kontakt z rodzicem. Kokon na kanapie lub łóżku wyznacza strefę malucha i zmniejsza ryzyko upadku. Umieść w nim dziecko, a potem połóż go na łóżku między Was – będziesz mieć pewność, że dziecku nic się nie stanie. Dzięki podparciu maluch przestaje mieć problemy z ulewającym się pokarmem. Możesz umieścić kokon nawet na dywanie, aby zapewnić dziecku bezpieczne miejsce do leżenia. Takie wyposażenie świetnie sprawdzi się również w trasie – weź kokon do wózka lub samochodu, aby zredukować wstrząsy i sprawić, że sen maluszka nadejdzie szybciej.

Kokon – u jakich dzieci sprawdzi się najlepiej?

Kokon jest polecany od pierwszych dni życia do około szóstego miesiąca rozwoju malucha. Jednak rozwiązując sznureczki można go użytkować znacznie dłużej – nie będzie on po prostu tak ściśle przylegał do malucha. Dzięki temu, że jest on w pełni regulowany, to rośnie razem z maluchem. Kokon zapewnia ciepło i poczucie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom. Jeśli niemowlak jest niespokojny, dużo płacze i ma częste problemy z zaśnięciem, to w kokonie odzyska spokój i poczuje się jak w ramionach mamy. To wyposażenie jest zalecane również dla dzieci, które mają problem z ulewaniem się pokarmu.

Charakterystyka modelu

Kokon został wypełniony miękkimi i wytrzymałymi kulkami z silikonu. Jego obszycie stanowi natomiast wysokiej klasy bawełna, która jednocześnie zapewnia komfort cieplny i przewiewność. Materacyk może być wyjmowany – szczególnie dobrze sprawdza się w wózkach, ponieważ chroni przed wstrząsami. Kokon świetnie nadaje się dla małych alergików, ponieważ może być często prany w pralce.

 

Zapraszamy do zakupów : https://poscieldladzieci.pl/mamo-tato-kokon-otulacz-dla-niemowlat-chmurki-szare-na-bieli-blekit-9277.html