Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas: bok@poscieldladzieci.pl lub zadzwoń +48 785 191 986

MUŚLIN - wyjątkowo lekki, miękki i przewiewny - idealny na letnie upały jako okrycie dla dzieci i niemowląt

30-07-2020

Mamy, których dzieci przyszły na świat latem na pewno zastanawiają się jak przygotować się do opieki nad dziećmi podczas upałów. Najwięcej niepokoju budzą spacery. Przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo ważne dla dzieci. Dzięki temu organizm jest prawidłowo dotleniany, a  to z kolei ma dobroczynny wpływ na jego rozwój i pobudza rozwijające się zmysły.

W ciepłe dni nie należy rezygnować ze spacerów. Należy jednak odpowiednio do nich przygotować siebie i dziecko. Przede wszystkim niezwykle ważne jest zachowanie bezpieczeństwa. Niemowlęta nie pocą się jak dorośli, ponieważ ich termoregulacja dopiero się rozwija. Bardzo łatwo o przegrzanie małego organizmu i o udar cieplny.

W pierwszych dwóch tygodniach życia dziecka należy je przygotować do wyjścia na spacer. Dziecko należy werandować: otwierać przy dziecku okna, ubierając go przy tym jak na spacer. Dzięki temu oswoi się z nowym otoczeniem i panującą temperaturą.

Zaleca się aby w upalne dni nie wychodzić z dzieckiem w godzinach od 11 do 16. Przy wyjściu nawet w zacienione miejsca należy smarować dziecko odpowiednim kremem z filtrem z faktorem powyżej 50. Należy pamiętać, że skóra noworodka jest bardzo wrażliwa.

Nigdy nie wolno zakrywać wózka w celu ochrony przed słońcem! Ogranicza to cyrkulację powietrza, wzrasta temperatura wewnątrz wózka i dziecku trudniej oddychać. 

Należy mieć na uwadze także odpowiednie ubranie dziecka, aby nie przegrzać organizmu. Gdy za oknem upał nie stosujemy zasady jedna warstwa więcej.

A do okrycia niemowląt w ciepłe, letnie dni polecamy przewiewne pieluszki muślinowe double gauze oraz  kocyki dla niemowląt z przyjemnego, przewiewnego muślinu.

Kolekcja muślinowa zawitała u nas na stałe. W ofercie posiadamy nie tylko pieluszki muślinowe ale również śpiworki dla dzieci z nogawkami lub bez, lekkie kocykiręczniki / okrycia z kapturkiem a ostatnio do kolekcji dołączyły piękne kocyki z chwostami.

Cudowny miękki muślin to materiał idealny dla dzieci i niemowląt. Jest delikatny dla skóry i łatwy w pielęgnacji. 

 

Pełna oferta kolekcji muślinowej https://poscieldladzieci.pl/category/kolekcja-muslin

Zapraszamy!