Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas: bok@poscieldladzieci.pl lub zadzwoń +48 785 191 986

Szukaj

KOKON NIEMOWLĘCY - o tym dlaczego warto go mieć w wyprawce

25-11-2021

Kokon niemowlęcy

Kokony – gniazdka niemowlęce w ostatnim czasie zyskały na popularności. Coraz częściej pojawiają się na liście wyprawkowej.

Pomysł stworzenia gniazdka dla niemowląt narodził się w Szwecji. Następnie kolejno stawały się coraz bardziej popularne w krajach skandynawskich, aż w końcu dotarły do kolejnych Państw nie tylko europy ale i całego świata.

Nazwa gniazdko niemowlęce wzięła się z tego, że przypomina ptasie legowiska. Jest miękki i wygodny, a także ma podwyższone boki.

Kokony mają stworzyć dziecku bezpieczną i komfortową przestrzeń, a dzieci lubią przebywać w miejscach, gdzie jest ciepło i przytulnie. Przypomina im to warunki, jakie panowały w brzuchu mamy. Niemowlęta stają się w nich bardziej zrelaksowane i wyciszone.

 

Kokon niemowlęcy pełni funkcję przenośnego leżaczka, łóżeczka i otulacza. Wewnątrz tworzy się maleństwu przestrzeń otoczoną z każdej strony wysokim mięciutkim brzegiem.

Kokon jest praktyczny i wielofunkcyjny. Dzięki niemu zapewnisz swojemu maluszkowi poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

Można je zabrać wszędzie:

  • do łóżka rodziców - aby miał swój prywatny kawałek łóżka, a Wy rodzice komfort snu i brak obawy, że przygnieciecie swoje maleństwo.
  • na dywan - posłuży jako leżak i ciepłe bezpieczne gniazdko.
  • na kanapę - będziesz spokojna o to, że maluszek się nie sturla.
  • do łóżeczka - ułatwi spanie na boczku dzieciom które mają problem z ulewaniem.
  • na wyjazdy, krótkie urlopy np. do dziadków czy znajomych - nie musimy się martwić o to gdzie będzie spało nasze maleństwo.
  • do wózka - jako otulacz, który zamortyzuje wszystkie wstrząsy.

Kokon przeznaczony jest dla niemowląt od narodzin do ok 6 miesiąca życia. Jednak wystarczy rozwiązać sznureczek w nóżkach i dzięki temu kokon może posłużyć starszym maluchom.

 

Kokon można wiązać wedle upodobań maluszka, bardzo ciasno w pierwszych tygodniach życia i luźniej w kolejnych - rośnie razem z dzieckiem. Można stosowac go dwustronnie.

Kokon można prać w pralce, a materacyk, który się tam znajduje jest wyciągany. Dzięki temu zadbamy o higienę i czystość gniazdka niemowlęcego. Wykonany z mięciutkiego vlelvetu w połaczeniu z 100% bawełną. Wnętrze to kulka silikonowa, która sprawia, że kokon jest mięciutki i bezpieczny dla dziecka.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nasza ofertą kokonów. Gwarantujemy pełne zadowolenie z produktu oraz z jego funkcjonalności.

Jest to przedmiot, który warto uwzględnić kompletując wyprawkę. To bardzo przydatny gadżet, który sprawia, że możesz położyć swojego maluszka na kanapie lub podłodze i będzie on bezpieczny.

https://poscieldladzieci.pl/category/otulacze-dla-niemowlat