email: bok@poscieldladzieci.pl |  telefon: 785 191 986 (w godz. 7:30 - 15:30)

Jaką pościel wybrać dla dzieci ?

05-10-2018

Pościel jest najważniejszym elementem wyposażenia dziecięcego łóżeczka. To od niej zależy komfort cieplny malucha, a także jego sen w otoczeniu przewiewnym i przyjaznym dla skóry. Już na etapie niemowlęctwa warto wybrać taki komplet pościel, który zapewni maluchowi wygodny i spokojny odpoczynek.

 

Wykonanie pościeli

 

Zwróćmy uwagę na to, by komplet pościeli został w pełni wyprodukowany z tworzyw, które są bezpieczne dla maluchów. Mowa tutaj o wypełnieniu, poszewce i niciach. Każdy z tych elementów powinien posiadać certyfikat potwierdzający, że jest on produktem przyjaznym dla dzieci. Taka pościel jest szczególnie zalecana dla dzieci cierpiących na alergię. Ważne, by można było ją regularnie prać w pralce w niskich temperaturach.

 

Kwestie estetyczne

 

Jeśli zależy nam również na udekorowaniu pokoju to warto wybrać komplet składający się z pięciu elementów. Takie rozwiązanie pozwala wprowadzić do pokoju maluszka jeden dominujący motyw. Dzięki temu cała przestrzeń jest bardziej uporządkowana. Dodatkowo ozdoby takie jak baldachim i wiszące serduszka są rozrywką dla oczu dziecka.

 

Co znajdziemy się w komplecie?

 

Standardowe komplety pościeli są wykonane w żywych kolorach. Posiadają poszewkę na poduszkę 40x60 centymetrów i poszewkę na kołderkę o wymiarach 90x120 lub 100x135 centymetrów. Obydwie są zapinane na bezpieczny suwak, który nie stanowi zagrożenia dla malucha. Oprócz nich w zestawie pięcioelementowym znajduje się szeroki baldachim wykonany z szyfonu. Szczelnie otula łóżeczko malucha, dzięki czemu lepiej on zasypia. Delikatny szyfon przepuszcza jednak światło i powietrze. W trosce o bezpieczeństwo maluchów oferujemy również specjalny ochraniacz na szczebelki wyposażony w zagłówek. Różni się on od innych ochraniaczy solidnym wykonaniem, czyli grubą górną krawędzią oraz wypełnieniem złożonym z tworzywa najwyższej jakości. Dzięki miękkiej włókninie z silikonu ochraniacz zachowuje swój kształt, a przy tym jest dalej przyjemny w dotyku. Do tego w komplecie pięcioelementowym umieściliśmy ozdoby – wiszące serduszka, które już od pierwszych dni życia dziecka pokazują mu, jak bardzo jest ono kochane.