Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas: bok@poscieldladzieci.pl lub zadzwoń +48 785 191 986

...bo niemowlęta kochają otulanie, czyli wszystko o rożkach niemowlęcych

30-11-2020

…bo niemowlęta kochają otulanie!

Noworodek doskonale zna środowisko ciasne i ciepłe wnętrze brzucha swojej mamy. Dlatego po urodzeniu najbezpieczniej czuje się otulone w objęciach. Dziecko musi oswoić się powoli z nowymi warunkami. Potrzeba otulania i ciepła jest bardzo silna. Każda mama wie, że aby zapewnić swoim dzieciom  jak najlepsze warunki do spokojnego poznawania świata, niezbędnym elementem wyprawki jest właśnie rożek niemowlęcy.

Rożki niemowlęce doskonale otulają, zapewniają ciepło i bezpieczeństwo. Owinięcie dziecka w rożek pomaga utrzymać prawidłowa pozycję i wspomaga podtrzymywanie główki.

Rożek dla dzieci pełni rolę kołderki. Rożki niemowlęce posiadają odpowiednie rzepy lub szarfy, które pozwalają na regulację stopnia zawinięcia. Rożki różnią się między sobą również usztywnieniem. Niektóre posiadają kieszeń na pleckach na usztywnienie, które można wyjąć np. do prania lub  aby użyć rożka jako przykrycia, kołderki.

W naszym sklepie znajdą Państwo cała gamę rożków dla dzieci, różniących się miedzy sobą od ceny po materiał wykonania. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego są wykonane rożki dla niemowląt. Rożki dla niemowląt powinny być przede wszystkim przystosowane do potrzeb delikatnej skóry noworodka.

Dobrym rozwiązaniem jest bawełna, której dużą zaletą jest to, że bardzo szybko wysycha i odporna jest na wielokrotne pranie. Nowością w naszej ofercie są rożki dwustronne.

Rożki takie wykonany jest z wysokogatunkowej kolorowej bawełny 100%,którą z drugiej strony uzupełnia mięciutki pikowany muślin bawełniany - Double gauze.Double Gauze to tkanina posiadająca w swoim składzie 100% bawełny. Muślin bawełniany składa się z dwóch, cieniutkich warstw. Dzięki temu muślin skutecznie otula, lecz nie prześwituje. Muślin bawełniany jest niezwykle miękki, zapewnia przewiewność, nie podrażnia skóry dziecka i nie powoduje alergii.

Starsze niemowlaki, a także dzieci urodzone zimą z pewnością docenią dodatkowe ciepło płynące z materiały minky lub velvetu. Zapewnią dzieciom dodatkowe wrażenia estetyczne.

Należy również wspomnieć, że rożki niemowlęce występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Rożek dziecięcy to doskonałe uzupełnienie każdej wyprawki i stanowi również świetny prezent dla przyszłych rodziców.

Rożki będą służyły dzieciom nie tylko przez pierwszych kilka tygodni życia, ale także później – jako kołderka. 

 

Pełna ofertę rożków niemowlęcych znajda Państwo w naszym sklepie internetowym:

https://poscieldladzieci.pl/category/rozki